„Niech pokarm będzie Twoim lekarstwem” - Hipokrates

poniedziałek, 1 listopada 2010

Dlaczego właściwie Coca-Cola szkodzi?

    Cola zawiera glikol etylenowy, który jest wolną trucizną, nie zabije Cię jeśli spożywasz niewielkie ilości ale w większych uśmierca. Nie znaczy to jednak, że małe jej ilości nie są szkodliwe dla naszego organizmu. Oczywiście cola nie ma gorszego działania niż Pepsi, Fanta czy Sprite ale mniejsze spustoszenie w naszym organizmie sieje zwykła cola niż diet coke. Dietetyczna cola jest jednym z najszkodliwszych napojów na sklepowych półkach, zawiera bowiem duże ilości aspartamu – rakotwórczej substancji słodzącej.
Regularne spożywanie napojów z aspartamem objawia się trudnością w oddychaniu, bólami głowy, trudnością w zapamiętywaniu. Nadużywanie aspartamu przyczynia się bezpośrednio do takich chorób jak: padaczka, skleroza, cukrzyca i Parkinson. Firma jest już w trzech krajach oskarżana o łamanie praw człowieka!
Ph coli to 3.4 i taka liczba jest na tyle mocna by uszkadzać za każdym razem zarówno nasze zęby jak i nasze kości.
Warto też wiedzieć, że gdyby nie barwniki do niej dodane cola miałaby kolor zielony!
Duże dawki Coca-Coli powodują, że nasze serce bije nierównomiernie. 
Panów zapewne zniechęci fakt, iż badania dowiodły, że mężczyźni regularnie spożywający cole mogą oddać nawet do 30% mniej spermy. Może to poważnie wpływać na płodność wśród mieszkańców z Marsa;).
Ponadto picie
Coca-Coli pozbawia nas wielu niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu minerałów. Cola w znacznym stopniu obniża poziom wapnia i przyczynia się do osteoporozy. W młodym wieku prowadzi do zubożałej mineralizacji kości.
Ciekawym wynikiem doświadczeń jest fakt, że cola jest w stanie zniszczyć zdolność białych krwinek do wyszukiwania i niszczenia bakterii, a stan tez utrzymuje się nawet przez 8 godzin! Tym samym przez ten czas nasz organizm jest praktycznie bezbronny w walce z bakteriami.
Duża konsumpcja coli wpływa także na przyswajalność żelaza, która jest znacznie mniejsza i utrudniona. Upośledzona zostaje również praca nerek, które stają się nie zdolne do wydalania toksyn – a co za tym idzie toksyny są akumulowane w naszym organizmie co prowadzi do wielu poważnych chorób.
Cola nasila także symptomy PMS(Please Make Sandwich ;) )!
Warto więc całkowicie wyeliminować cole z naszej diety, bo oprócz tego, że nic ona nie wnosi dobrego do naszego organizmu to jeszcze powoduje ogromne straty, nieodwracalne zmiany i uszkodzenia. Mamy do wyboru wiele witaminowych wód, soków i herbat (szczególnie wartościową – białą i zieloną).
Luv,
A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz